Red Dragon, Blue Dragon. Wideounboxing na Wojennik TV

Wojna domowa w Chinach to fascynujący, a jednocześnie prawie w ogóle nieznany szerzej temat. Gier, traktujących o tej tematyce jest jak na lekarstwo, co jest o tyle dziwne, że był to konflikt na ogromną skalę i w dodatku taki, który odcisnął swoje piętno na losach świata. Dzisiejszy układ sił w Azji, a także na całym naszym globie jest przecież efektem rozstrzygnięć, które nastąpiły w trakcie owej krwawej wojny. 

Dzięki magazynowi Against the Odds możemy sięgnąć po tytuł Red Dragon, Blue Dragon: The Huaihai 1948-49, w którym sami możemy wziąć sprawy w swoje ręce i rozstrzygnąć, czy wojna zakończy się triumfem nacjonalistów (Jiang Jieshi), czy może komunistów (Mao). Gra została wydana w 2016 roku, w 45 numerze przywołanego periodyku, w którym znajdziemy także całą serię ciekawych artykułów, przybliżających wojnę domową w Chinach i wydarzenia, które doprowadziły do bitwy pod Huaihai.

Autorem tego tytułu jest Amerykanin Earl Dixon – człowiek, który walczył w Wietnamie i zetknąwszy się tam z azjatycką kulturą poświęcił spory kawałek swojego życia na zbieranie materiałów na temat konfliktu w Chinach. Efektem tego intensywnego researchu jest prezentowany w niniejszym materiale tytuł.

Jak wyglądają jego elementy? Sprawdzamy!

Michel Leviathan Sorbet

Wiele interesujących gier możesz kupić w dobrej cenie w sklepie naszego partnera – Planszostrefa.

Podstawowe informacje (na podst. BGG)

NazwaRed Dragon, Blue Dragon: The Huaihai, 1948-1949
AutorEarl Dixon
GrafikGavin Hu, Mark Mahaffey
WydawcaAgainst the Odds, LPS, Inc., War Drum Games
Rok wydania2016
Liczba graczy1 - 2
Sugerowana liczba graczy Najlepiej w: 2
Liczba rekomendowana:
(1 głosy/głosów)
Czas gry0
Sugerowany wiek min.0 i więcej
KategoriaCivil War, Modern Warfare, Wargame
MechanikaChit-Pull System, Hexagon Grid
RodzinaCountry: China, History: Chinese Civil War, Magazine: Against The Odds

Informacje pochodzą z serwisu boardgamegeek.com. Więcej informacji o grze.

Twitter

Michel Sorbet

Ma dwie Ojczyzny (Polska i Francja), ale jedno serce. Przygodę z planszówkami zaczął jeszcze w czasach gier wydawanych przez Sferę, Encore i Dragona. Potem w jego życie wtargnął M:TG, Rage CCG i kilka innych karcianek. Po kilku latach wrócił do gier planszowych - głównie do strategii sygnowanych przez GMT. Uwielbia wielostronicowe instrukcje, wyjątki od wyjątków i gry, nad którymi można siedzieć tygodniami. Dwoje wspaniałych Dzieciaków w domu sprawia jednak, że często grywa i w lżejsze tytuły.

Motto: "Świat jest w moich rękach".
Michel Sorbet
Twitter