In The Trenches: Devil Dogs. Wideorecenzja na Wojennik TV

Na rynku mamy sporo gier na szczeblu taktycznym, które pozwalają nam na odtwarzanie na planszy mniejszych starć i potyczek. Ich zaletą na tle gier na szczeblu strategicznym jest to, że niezależnie od tego, na jakim etapie konfliktu, w którym są osadzone, usiądziemy do ich rozgrywania, szanse obu stron będą (a przynajmniej powinny być!) wyrównane. Przykładowo ciężko byłoby opracować zbalansowaną grę na szczeblu strategicznym, ilustrującą zmagania w 1945 roku w Europie, ale już na szczeblu taktycznym nic nie stoi na przeszkodzie. Prawdą jest bowiem, że o ile patrząc na cały teatr działań w tamtym okresie, Niemcy cofali się tydzień po tygodniu, o tyle zdarzało im się, aż do ostatnich dni konfliktu, odnosić lokalne sukcesy.

Gros gier taktycznych przenosi nas właśnie w okres II wojny światowej. Ja zaś, od dawna szukam ciekawego tytułu w tej skali, traktującego o wcześniejszej, Wielkiej Wojnie. I wojna światowa nie jest wdzięcznym tematem pod tym kątem i dotychczas nie znalazłem tytułu, który spełniłby moje oczekiwania i pozwolił na klimatyczne odtwarzanie starć taktycznych z tego okresu. 

Czy wydana przez wydawnictwo Tiny Battle Publishing gra In The Trenches: Devil Dogs zmienia tą perspektywę? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w mojej kolejnej wideorecenzji.

Michel Leviathan Sorbet

 

Podstawowe informacje (na podst. BGG)

NazwaIn the Trenches: Devil Dogs
AutorJohn Gorkowski
GrafikJosé Ramón Faura, Christian Sperling
WydawcaTiny Battle Publishing
Rok wydania2015
Liczba graczy2 - 2
Sugerowana liczba graczy Najlepiej w: 2
Liczba rekomendowana: 1
(1 głosy/głosów)
Czas gry120
Sugerowany wiek min.0 i więcej
Sugerowany wiek min. (wg użytk. BGG)14 i więcej
(1 głosy/ów)
KategoriaWargame, World War I
MechanikaDice Rolling, Hex-and-Counter
RozszerzeniaIn the Trenches: 1916, In the Trenches: Coup de Grace, In the Trenches: Devil Dogs 2 Faith & Sacrifice, In the Trenches: Rising Sun, In the Trenches: Through Fire and Flames
RodzinaIn The Trenches

Informacje pochodzą z serwisu boardgamegeek.com. Więcej informacji o grze.

Twitter

Michel Sorbet

Ma dwie Ojczyzny (Polska i Francja), ale jedno serce. Przygodę z planszówkami zaczął jeszcze w czasach gier wydawanych przez Sferę, Encore i Dragona. Potem w jego życie wtargnął M:TG, Rage CCG i kilka innych karcianek. Po kilku latach wrócił do gier planszowych - głównie do strategii sygnowanych przez GMT. Uwielbia wielostronicowe instrukcje, wyjątki od wyjątków i gry, nad którymi można siedzieć tygodniami. Dwoje wspaniałych Dzieciaków w domu sprawia jednak, że często grywa i w lżejsze tytuły.

Motto: "Świat jest w moich rękach".
Michel Sorbet
Twitter