Guadalcanal. Wideounboxing na Wojennik TV

Jest na rynku spora liczba magazynów, traktujących o wojskowości, o historii i zawierających jednocześnie gry wojenne. Większość z nich to magazyny anglojęzyczne, ale jest i francuski rodzynek: Vae Victis.

Nie jest to bynajmniej rodzynek byle jaki, bowiem to czasopismo ukazuje się już od ponad 20 lat! Publikowane są w nim gry traktujące o różnych konfliktach, osadzone w różnych epokach historycznych. I bardzo dobrze bo dzięki temu przekrój tego, co dostajemy, jest naprawdę olbrzymi.

Zapraszam do obejrzenia wideounboxingu jednego z numerów Vae Victis sprzed kilku lat. Jest to numer, w którym znajdziemy grę Guadalcanal – traktującą o starciach między Japonią i USA z okresu II wojny światowej.

Michel Leviathan Sorbet

 

Podstawowe informacje (na podst. BGG)

NazwaEn Pointe Toujours !: Guadalcanal
AutorAmaury de Vandiere, Théophile Monnier, Nicolas Stratigos
GrafikChristophe Camilotte, Pascal da Silva
WydawcaVae Victis
Rok wydania2012
Liczba graczy2 - 2
Sugerowana liczba graczy Najlepiej w: 2
Liczba rekomendowana: 2
(2 głosy/głosów)
Czas gry90
Sugerowany wiek min.10 i więcej
Sugerowany wiek min. (wg użytk. BGG)12 i więcej
(1 głosy/ów)
Zależność językowaSome necessary text - easily memorized or small crib sheet
(2 głosy/ów)
KategoriaExpansion for Base-game, Wargame, World War II
MechanikaDice Rolling, Grid Movement, Hexagon Grid, Line of Sight, Movement Points, Scenario / Mission / Campaign Game, Simulation
RozszerzeniaEn Pointe Toujours!
RodzinaCountry: Solomon Islands, Magazine: Vae Victis, Players: Two Player Only Games, Series: En Pointe Toujours system (Vae Victis)

Informacje pochodzą z serwisu boardgamegeek.com. Więcej informacji o grze.

Twitter

Michel Sorbet

Ma dwie Ojczyzny (Polska i Francja), ale jedno serce. Przygodę z planszówkami zaczął jeszcze w czasach gier wydawanych przez Sferę, Encore i Dragona. Potem w jego życie wtargnął M:TG, Rage CCG i kilka innych karcianek. Po kilku latach wrócił do gier planszowych - głównie do strategii sygnowanych przez GMT. Uwielbia wielostronicowe instrukcje, wyjątki od wyjątków i gry, nad którymi można siedzieć tygodniami. Dwoje wspaniałych Dzieciaków w domu sprawia jednak, że często grywa i w lżejsze tytuły.

Motto: "Świat jest w moich rękach".
Michel Sorbet
Twitter